Na samym szczycie Skylinera LOOK UP - nowa przestrzeń eventowa ! Zdjęcia

2023-09-27 7:44

Look Up to nowa przestrzeń eventowo-konferencyjna na samym szczycie Skylinera. Należąca do Villi Foksal inwestycja zajęła dwa ostatnie piętra prestiżowego biurowca na warszawskiej Woli. Za projekt tego blisko 830-metrowego wnętrza odpowiada wrocławskie studio MIXD.

Spis treści

  1. LOOK UP - nowa przestrzeń eventowa w Skylinerze
  2. Look Up, czyli wnętrza eventowe według MIXD
  3. Panorama Warszawy z okien Skylinera
  4. Skyliner 195-metrowy drapacz chmur Warszawy

LOOK UP - nowa przestrzeń eventowa w Skylinerze

Centrum konferencyjno-eventowe w Skylinerze to najnowszy projekt Villi Foksal. Charakteryzujący się stonowanym designem i przestronnymi wnętrzami Look Up łączy nowoczesność formy z widokiem na panoramę stolicy oraz profesjonalnym serwisem gastronomicznym. Piętro 41. to nowoczesna przestrzeń konferencyjno-bankietowa, gotowa przyjąć do 100 osób. Powierzchnia ta daje możliwość elastycznego aranżowania przestrzeni i może funkcjonować jako jedno większe pomieszczenie lub zostać podzielona na dwie mniejsze sale, tworząc kameralne, w pełni autonomiczne powierzchnie. Piętro 42. natomiast to przestronny open space o loftowym charakterze i wysokości ponad 14,5 m, który na powierzchni 270 m² może pomieścić do 200 osób.

LOOK UP! Skyliner
Autor: Szymon Starnawski/Grupa Murator Przestrzeń konferencyjno-eventowa LOOK UP zajęła dwa ostatnie piętra Skylinera

Look Up, czyli wnętrza eventowe według MIXD

Autorami nowoczesnego, a jednocześnie ponadczasowego projektu wnętrza są architekci z MIXD. Głównym założeniem projektu była neutralność i nieoczywiste połączenie materiałów. Znajdziemy tu miedziane lustra, kinkiety z semitransparentnej żywicy, czeczotowy fornir, beton, frezowany MDF czy oksydowaną stal. Funkcjonalności dopełniają takie rozwiązania technologiczne jak ekrany multimedialne, projektory czy profesjonalne nagłośnienie. Przestronne, wysokie wnętrza sal eventowych wymagały wprowadzenia odpowiednich rozwiązań akustycznych, by uniknąć efektu echa. Na 41. piętrze jest to „plisowany” sufit z płyty akustycznej, na 42. – panele akustyczne, którymi został pokryty wewnętrzny trzon budynku. Znakiem rozpoznawczym Look Up ma być motyw falującej wstęgi, który powtarza się w podwieszanej instalacji na 42. piętrze, na wykładzinie podłogowej czy na bufecie baru. Przestrzeń obu pięter została stworzona tak, by łatwo można było ją personalizować na potrzeby poszczególnych wydarzeń.

Przez cały czas mieliśmy w głowach to, że ta przestrzeń będzie musiała plastycznie dopasowywać się do potrzeb kolejnych eventów. Stąd połączenie neutralnych w wyrazie, stonowanych kolorystycznie, ale bardzo jakościowych materiałów na ścianach, podłogach i sufitach ze śmiałymi w formie elementami o bardziej trójwymiarowym charakterze: spektakularnym barem czy instalacją w kształcie wirującej w powietrzu wstęgi. Przestrzeń jest niemal pusta, za to szaleństwo detali, wzorów i faktur rozgrywa się na ścianach i pozostałych płaszczyznach. Materiały w geometrycznych połączeniach wyglądają niczym pokrojone gigantycznym ostrzem, a linie cięcia wręcz je otwierają i pozwalają zajrzeć do wnętrza.

– Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor kreatywny MIXD

Zobacz zdjęcia z otwarcia Look Up

Panorama Warszawy z okien Skylinera

Wybór lokalizacji dla nowego przedsięwzięcia Villi Foksal nie był przypadkowy. Skyliner - flagowa inwestycja Grupy Karimpol - to jeden z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie wieżowców klasy A+ w Warszawie. Posiada blisko 49000 m² powierzchni biurowej i retailowej na 42 kondygnacjach. Dwa ostatnie piętra okazały się idealną przestrzenią dla centrum Look Up.

Cieszymy się, że nasza nowa przestrzeń jest już gotowa, bo Look Up przedefiniuje pojęcie organizacji wyjątkowych wydarzeń. To niezwykłe miejsce zostało stworzone z myślą o spełnieniu najbardziej wymagających oczekiwań organizatorów i uczestników eventów. Jego unikalne cechy, jak oryginalny design czy lokalizacja 165 metrów nad ziemią w Skylinerze - w samym sercu miasta - sprawiają, że Look Up będzie zupełnie inny niż wszystkie dotychczasowe miejsca eventowe w Warszawie.

– Paweł Chmielewski, właściciel Villi Foksal i Look Up

LOOK UP! Skyliner
Autor: Szymon Starnawski/Grupa Murator Oszczędne, niekiedy surowe elementy wykończenia pozwalają cieszyć się spektakularną panoramą Warszawy

Skyliner 195-metrowy drapacz chmur Warszawy

Skyliner to jeden z siedmiu najwyższych budynków w Polsce i najnowsza inwestycja Grupy Karimpol. Oferuje 49000 m² powierzchni do wynajęcia na 42 piętrach. Część z nich zajmują lokale usługowo-handlowe, restauracje oraz pięciokondygnacyjny parking podziemny. Na 165 m wysokości znajduj się centrum eventowo-konferencyjne Look Up z niezwykłymi widokami na panoramę Warszawy. Skyliner posiada najwyższe w Polsce, aż 16-metrowe lobby biurowe. Budynek jest wyposażony w najnowsze technologie, m.in. 21 szybkich wind (o prędkości do 7 m/s) z inteligentnym systemem obsługi bezdotykowej, aplikację budynkową SkylinerApp, która m.in. zastępuje tradycyjne karty kontroli dostępu oraz daje możliwość zdalnej rezerwacji biurek, sal oraz miejsc parkingowych. Skyliner posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i jest zasilany w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii.

Przeczytaj więcej o Skylinerze - jednym z warszawskich drapaczy chmur.

Tuż obok Skylinera powstanie jego nieco niższy brat bliźniak - biurowiec o wysokości 130 metrów. Grupa Karimpol otrzymała już pozwolenie na budowę drugiego etapu kompleksu. Co wiadomo o tej inwestycji? Przeczytaj o Skylinerze II.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.