Skyliner II - biurowiec na warszawskiej Woli

2023-08-18 12:15

Skyliner II, biurowiec o wysokości 130 metrów, powstanie przy Rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli i zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Rozpoczęcie realizacji drugiej fazy kompleksu spod kreski pracowni APA Wojciechowski Architekci jest planowane na jesień 2023 roku. Grupa Karimpol otrzymała pozwolenie na budowę drugiego etapu kompleksu Skyliner.

Spis treści

  1. Wieżowiec Skyliner II. Co w drugim etapie inwestycji?
  2. Skyliner II jak brat bliźniak
  3. Wieżowiec z tarasami wypełnionymi zielenią

Wieżowiec Skyliner II. Co w drugim etapie inwestycji?

Nowy warszawski wieżowiec Skyliner II ma liczyć 24 000 m² powierzchni rozmieszonej na 28 kondygnacjach. Większość powierzchni użytkowej – 23 000 m² zostanie przeznaczona na biura, z kolei lokale handlowo-usługowe zajmą blisko 1000 m². Pod względem architektonicznym budynek będzie nawiązywał do pierwszej fazy kompleksu Skyliner, oddanego do użytku na początku 2021 r., i w naturalny sposób dopełni pozostałą przestrzeń działki.

Oba wieżowce Grupy Karimpol połączy wspólne podium. To w drugiej fazie inwestycji będzie w pełni przeszklonym foyer wejściowym z otwartym, podświetlonym, dwukondygnacyjnym holem i antresolą. Podobnie jak w pierwszej fazie poprowadzą na nią reprezentacyjne schody. Całość wnętrza wypełni bujna roślinność. Łącznie ogólnodostępne podium kompleksu będzie posiadało 4500 m² powierzchni przeznaczonej na strefę handlowo-usługową, z której będą mogli korzystać zarówno najemcy, jak i okoliczni mieszkańcy.

Zwieńczeniem Skylinera II będzie charakterystyczna również dla pierwszej fazy „latarnia“ podkreślająca jego najwyższy architektoniczny fragment w północno-wschodnim narożniku biurowca. Dominanta budynku, podobnie jak w pierwszej inwestycji Karimpolu, zostanie podświetlona i dodatkowo podkreślona charakterystyczną żyletką z betonu ryflowanego. Dzięki czemu oba wieżowce staną się jeszcze bardziej widoczne w krajobrazie stolicy, jednocześnie zachowają spójny w odbiorze charakter.

Zobacz też koniecznie zdjęcia istniejącego kompleksu Skyliner. Smukły drapacz chmur o starannie wypracowanym kształcie!

Skyliner II jak brat bliźniak

– Skyliner II to naturalna kontynuacja pierwszego etapu naszej inwestycji przy Rondzie Daszyńskiego. To będzie nowoczesny i zrównoważony projekt, który wpisze się w najnowsze trendy związane z ESG – mówią Andreas Prokes i Harald Jeschek, partnerzy zarządzający inwestora, Grupy Karimpol.

Jak zaś podkreśla Michał Sadowski z APA Wojciechowski Architekci – Przy projektowaniu drugiego biurowca chcieliśmy, żeby obydwa budynki były ze sobą spójne, uzupełniały się architektonicznie i dobrze się wspólnie czytały, ale także, by każdy z nich miał swój charakter i był  wyjątkowy. Bryła drugiego etapu inwestycji jest ukształtowana w sposób podobny do naszego myślenia o całym Skylinerze. W jego drugiej odsłonie zobaczymy m.in. bardzo charakterystyczną górę budynku podkreśloną wyjątkowymi, zielonymi ogrodami, zlokalizowanymi w jego południowo-zachodniej części na uskokowo zaprojektowanych tarasach, z których będzie można korzystać nie tylko w czasie pracy.

Wieżowiec z tarasami wypełnionymi zielenią

Na najwyższych kondygnacjach Skylinera 2 zostały zaprojektowane tarasy-ogrody o łącznej powierzchni blisko 900 m². Za ich projekt odpowiada uznane biuro RS Architektura Krajobrazu. Każdy z tarasów będzie miał swój indywidualny charakter i różnorodne możliwości przeznaczenia. Na tarasie na najwyższym poziomie budynku, o powierzchni 570 m², zaprojektowano miniamfiteatr ze sceną, zewnętrzne przestrzenie coworkingowe, a także przestrzeń do wykorzystania na eventy czy prezentacje. Wszystkie tarasy połączą zewnętrzne schody. Będą one obsługiwane również przez windę. W całej inwestycji znajdzie się ich w sumie 10 – siedem głównych, dwa obsługujące garaż i jedna pożarowa.

Skyliner II Karimpol
Autor: mat. prasowe Grupy Karimpol Na najwyższych kondygnacjach budynku zaplanowano efektowne tarasy-ogrody

Również przestrzeń wokół inwestycji będzie zielona, ogólnodostępna i zaprojektowana w sposób zachęcający użytkowników kompleksu oraz okolicznych budynków do korzystania z niej w wolnej chwili. Wzdłuż nowego biurowca zostaną posadzone kolejne drzewa, krzewy i inne rośliny, które stworzą przyjemny deptak łączący inwestycje biurowe przy Rondzie Daszyńskiego z sąsiadującymi z nimi projektami mieszkaniowymi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE