VENA – rusza budowa nowego biurowca na warszawskiej Woli

2024-01-04 7:23
Vena biurowiec na Woli
Autor: Mat. prasowe Grupy PHU Biurowiec VENA zaprojektowano jako 12-kondygnacyjny budynek klasy A

VENA to kameralny biurowiec klasy A, który powstanie przy al. Prymasa Tysiąclecia na warszawskiej Woli. Inwestor, Grupa PHN, ogłosiła rozpoczęcie budowy. Prace budowlane zaplanowano na 2 lata. Generalnym wykonawcą została Skanska Polska.

Spis treści

  1. VENA – nowy biurowiec na Woli
  2. Zielone tarasy na dachu
  3. VENA z certyfikacją BREEAM

VENA – nowy biurowiec na Woli

VENA to budynek biurowy klasy A w Warszawie, który zapewni 15,4 tys. M2 powierzchni. Za projekt odpowiada wyłoniona w konkursie warszawska pracownia architektoniczna A7AG. Generalnym wykonawcą tego kompleksu biurowego jest firma Skanska Polska.

Biurowiec VENA zaprojektowano jako 12-kondygnacyjny budynek wraz z 2-poziomowym parkingiem podziemnym dla 153 pojazdów. Powierzchnie na parterze oraz pierwszym piętrze biurowca będą mogły pełnić funkcje usługowe. Zgodnie z projektem w ramach kompleksu biurowego powstaną zarówno kameralne, jak i powierzchniowe przestrzenie biurowe. Architekci przewidzieli też możliwość elastycznego podziału poszczególnych pięter, tak aby dostosować przestrzeń  do poszczególnych najemców.

Zobacz także:

Sekrety warszawskiego metra. Jak powstało i jak się rozwinie?

Zielone tarasy na dachu

W ramach projektu VENY zaplanowano również powstanie dużych zielonych tarasów położonych na kilku kondygnacjach oraz dachu, z których będą mogli korzystać przyszli najemcy. Dzięki separacji ruchu pieszego  i kołowego dostęp do budynku biurowego zapewni wewnętrzny plac z urządzoną zielenią oraz małą architekturą, oddzielający biurowiec od zabudowy mieszkaniowej osiedla VIS À VIS Wola.

VENA z certyfikacją BREEAM

Biurowiec VENA został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM dla budownictwa zrównoważonego na poziomie Excellent, co oznacza, że będzie budynkiem ekologicznym, zarówno na etapie budowy, np. przez wykorzystanie certyfikowanych materiałów, jak i w czasie użytkowania. W biurowcu zostaną zamontowane energooszczędne systemy oraz instalacje. Fasada budynku z trójwymiarowymi profilami zagwarantuje komfort pracy w świetle dziennym przy jednoczesnej ochronie pomieszczeń biurowych przed nadmiernym nasłonecznieniem, a więc przegrzaniem. W garażu podziemnym przewidziano stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkowo na kondygnacji podziemnej zaprojektowano miejsca postojowe dla rowerzystów wraz z szatnią wyposażoną w prysznice. Sprawny dostęp do rowerowni zapewni winda zlokalizowana bezpośrednio na poziomie terenu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.