VENA – rusza budowa nowego biurowca na warszawskiej Woli
VENA to kameralny biurowiec klasy A, który powstanie przy al. Prymasa Tysiąclecia na warszawskiej Woli. Inwestor, Grupa PHN, ogłosiła rozpoczęcie budowy. Prace budowlane zaplanowano na 2 lata. Generalnym wykonawcą została Skanska Polska.
Spis treści
VENA – nowy biurowiec na Woli
VENA to budynek biurowy klasy A w Warszawie, który zapewni 15,4 tys. M2 powierzchni. Za projekt odpowiada wyłoniona w konkursie warszawska pracownia architektoniczna A7AG. Generalnym wykonawcą tego kompleksu biurowego jest firma Skanska Polska.
Biurowiec VENA zaprojektowano jako 12-kondygnacyjny budynek wraz z 2-poziomowym parkingiem podziemnym dla 153 pojazdów. Powierzchnie na parterze oraz pierwszym piętrze biurowca będą mogły pełnić funkcje usługowe. Zgodnie z projektem w ramach kompleksu biurowego powstaną zarówno kameralne, jak i powierzchniowe przestrzenie biurowe. Architekci przewidzieli też możliwość elastycznego podziału poszczególnych pięter, tak aby dostosować przestrzeń do poszczególnych najemców.
Zobacz także:
- Centrum Południe we Wrocławiu – II faza inwestycji z certyfikatem LEED na poziomie Platinum
- VIBE – nowoczesny kompleks biurowy w centrum Warszawy odsłania elewacje
Zielone tarasy na dachu
W ramach projektu VENY zaplanowano również powstanie dużych zielonych tarasów położonych na kilku kondygnacjach oraz dachu, z których będą mogli korzystać przyszli najemcy. Dzięki separacji ruchu pieszego i kołowego dostęp do budynku biurowego zapewni wewnętrzny plac z urządzoną zielenią oraz małą architekturą, oddzielający biurowiec od zabudowy mieszkaniowej osiedla VIS À VIS Wola.
VENA z certyfikacją BREEAM
Biurowiec VENA został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM dla budownictwa zrównoważonego na poziomie Excellent, co oznacza, że będzie budynkiem ekologicznym, zarówno na etapie budowy, np. przez wykorzystanie certyfikowanych materiałów, jak i w czasie użytkowania. W biurowcu zostaną zamontowane energooszczędne systemy oraz instalacje. Fasada budynku z trójwymiarowymi profilami zagwarantuje komfort pracy w świetle dziennym przy jednoczesnej ochronie pomieszczeń biurowych przed nadmiernym nasłonecznieniem, a więc przegrzaniem. W garażu podziemnym przewidziano stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkowo na kondygnacji podziemnej zaprojektowano miejsca postojowe dla rowerzystów wraz z szatnią wyposażoną w prysznice. Sprawny dostęp do rowerowni zapewni winda zlokalizowana bezpośrednio na poziomie terenu.