Fabryka Wody Szczecin - kiedy otwarcie? Nowy aquapark w Szczecinie już po testach. Znamy też cennik Fabryki Wody!

2024-04-15 14:05

Fabryka Wody Szczecin to nowoczesny, wielofunkcyjny aquapark z basenami, zjeżdżalniami, saunarium oraz strefą edukacyjną. Otwarcie obiektu coraz bliżej, Fabryka Wody uzyskała już pozwolenie na użytkowanie i przeszła wielkie testowanie przez mieszkańców miasta. Znamy też cennik poszczególnych stref szczecińskiego aquaparku. Kiedy otwarcie Fabryki Wody w Szczecinie? Jak wygląda ogromny szczeciński aquapark?

Spis treści

 1. Fabryka Wody w Szczecinie – aktualności
 2. Aquapark Fabryka Wody – kiedy otwarcie?
 3. Cennik Fabryki Wody w Szczecinie
 4. Edukatorium Fabryki Wody - jakie atrakcje w Fabryce Wody?
 5. Fabryka Wody i WKFiZ  – współpraca na rzecz zdrowego trybu życia
 6. Jak będzie wyglądać inwestycja?
Nowe życie domu podcieniowego na Żuławach. Odbudowa budynku z historią

Fabryka Wody w Szczecinie – aktualności

Wielofunkcyjny obiekt, jakim jest szczecińska Fabryka Wody, będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Jak czytamy na stronie inwestycji, Fabryka Wody jest już gotowa do użytku. Półroczny okres rozruchu technologicznego już się zakończył, obiekt uzyskał już również pozwolenie na użytkowanie.

Fabryka Wody przeszła też wielkie testowanie szczecińskiego aquaparku przez mieszkańców miasta. Do dyspozycji testerów oddano trzy wewnętrzne strefy Fabryki Wody: Aquapark, Saunarium i Edukatorium. 

W połowie marca dobiegły końca również prace przy budowie ulicy Bożeny – jednej z dróg dojazdowych do Fabryki Wody. Wykonawca zrealizował już wszystkie zaplanowane roboty, obecnie trwają odbiory techniczne. W ramach tej inwestycji między innymi przebudowano istniejący odcinek ulicy Bożeny, wybudowano nowy odcinek drogi, a także ścieżki rowerowe i miejsca postojowe. 

Przeczytaj też:

Aquapark Fabryka Wody  kiedy otwarcie?

Nadal nie podano jeszcze oficjalnej daty otwarcia Fabryki Wody. Jeśli jednak procedura uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie przebiegnie bez większych przeszkód, można zakładać, że otwarcie Fabryki Wody nastąpi jeszcze wiosną tego roku.  

Sprawdź:

Cennik Fabryki Wody w Szczecinie

Znamy już ceny wejścia do Fabryki Wody. Na stronie aquaparku udostępniono szczegółowy cennik, zawierający kilkadziesiąt wariantów. Poniżej ceny wejścia do poszczególnych stref:

 • Strefa wodna – aquapark Fabryka Wody (strefa basenów rekreacyjnych, basen sportowy, strefa zewnętrzna; bez strefy edukatorium):

Wejście jednorazowe

Bilet normalny: 60 zł (2 godz.), 85 zł (cały dzień)

Bilet ulgowy: 50 zł (2 godz.), 70 zł (cały dzień)

Bilet rodzinny (2+1): 145 zł (2 godz.), 189 zł (cały dzień)

Karnet open: 189 zł

 • Strefa saun – saunarium Fabryka Wody (strefa saun, strefa basenów rekreacyjnych, basen sportowy):

Wejście jednorazowe

Bilet normalny: 50 zł (1 godz.), 40 zł (cały dzień)

Bilet ulgowy: 40 zł (1 godz.), 30 zł (cały dzień)

Karnet open: 179 zł

 • Strefa edukacji – edukatorium Fabryka Wody

Wejście jednorazowe (cały dzień)

Bilet normalny: 37 zł

Bilet ulgowy: 29 zł

Bilet rodzinny (2+1): 85 zł

Karnet na cykl warsztatów: 100 zł

 • Strefa VIP – aquapark + edukatorium (strefa basenów rekreacyjnych, basen sportowy, edukatorium)

Wejście jednorazowe (cały dzień)

Bilet normalny: 99 zł

Bilet ulgowy: 85 zł

Bilet rodzinny (2+1): 240 zł

Karnet open VIP: 269 zł

 • Strefa zewnętrzna

Wejście jednorazowe

Bilet normalny: 29 zł (2 godz.), 39 zł (cały dzień)

Bilet ulgowy: 19 zł (2 godz.), 29 (cały dzień)

Edukatorium Fabryki Wody - jakie atrakcje w Fabryce Wody?

Centrum Edukacyjne składa się z sześciu bloków tematycznych: Kosmos, Klimat, Ocean, Człowiek, Cywilizacja Wody, Hydroinżynieria, gdzie znajdują się manualne i multimedialne wystawy. 

To właśnie w tym miejscu, zwiedzający niezależnie od wieku, będą się uczyć o tym niewątpliwie najcenniejszym związku chemicznym i to od samych początków kształtowania się życia na Ziemi aż po rozwój naszej cywilizacji. Zagadnienia dotyczące wody, będą tutaj przedstawiane w ujęciu ujęciu fizyki, matematyki, geografii, biologii, chemii, humanizmu i historii.

Centralną częścią Centrum Edukacyjnego będzie atrium, czyli przestrzeń wypoczynkowa, którą będzie można przekształcić w miejsce organizacji pokazów naukowych lub eventów. Jego cechą charakterystyczną jest znajdujący się w nim podwieszony model cząsteczki wody. Są to trzy ogromne stalowe kule, pokryte napinaną membraną, które towarzyszą zwiedzającym podczas przemieszczenia się spiralną klatką schodową edukatorium tzw. „wirem wiedzy”. W największej z kul ulokowana została sala audytoryjna na 49 osób.

Odkrywanie fascynującego świata nauki o wodzie uzupełnią dodatkowe atrakcje. W połowie ścieżki zwiedzenia (w bloku „Człowiek”) zwiedzający trafią do sali wypoczynkowej tzw. „Pijalni Wody”, gdzie będzie się można wyciszyć, odpocząć i zregenerować siły przed dalszym zwiedzaniem. Dostępne będą laboratoria wyposażone w nowoczesny sprzęt i umożliwiające prowadzenie urozmaiconych zajęć dla uczniów zarówno w trakcie godzin lekcyjnych, jak i poza nimi. W strefie wystaw czasowych prezentowane będą dodatkowe treści, które nie znalazły się na głównej wystawie. Z kolei w strefie „ogródków wodnych” tworzących mały park rozrywki o walorach edukacyjnych, stworzyć będzie można fale, wiry, prądy wodne, tęcze i chmury.

Fabryka Wody i WKFiZ  – współpraca na rzecz zdrowego trybu życia

Fabryce Wody zależy na edukacji w każdej możliwe przestrzeni. Pod koniec listopada 2023 roku zawarła porozumienie z Wydziałem Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego o trzyletniej współpracy przy realizacji wspólnych inicjatyw (wydarzeń, imprez, konferencji szkoleniowych, popularyzacji wiedzy w formie wspólnych publikacji lub innych materiałów publikowanych) na rzecz wspierania zdrowia, odnowy biologicznej i promowania aktywności fizycznej ludzi w różnym wieku.

Jednym z ważniejszych elementów współpracy będzie wymiana doświadczeń, zarówno w aspekcie zawodowym, jak i dydaktycznym. Z tego też względu Fabryka Wody przyjmować będzie na praktyki studentów i zorganizuje im zajęcia zgodne z programem studiów.

Porozumienie podpisali Konrad Stępień Prezes Zarządu spółki Fabryka Wody Sp. z o.o., Prof. dr hab. Waldemar Tarczyński Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego i dr hab. Marta Stępień-Słodkowska, prof. US Dziekan Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia.

Jak będzie wyglądać inwestycja?

Fabryka Wody to nowoczesny aquapark. Powstały w nim baseny rekreacyjne oraz sportowy, zjeżdżalnie, strefa wellness i jedno z największych saunarium (16 saun) w Polsce. Baseny rekreacyjne, a przy nich plażę zaplanowano również na zewnątrz obiektu. W nowoczesnym trzykondygnacyjnym budynku aquaparku zaplanowano m.in. 17 basenów i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra.

Dopełnieniem oferty rekreacyjnej będzie strefa sportowo-rozrywkowa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią i kortami do squasha. Inwestor przewiduje również lodowisko sezonowe naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym.

Druga część kompleksu Fabryki Wody to budynek Edukatorium, gdzie znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli i wpływie na nasze życie i cywilizację. Przez środek obiektu przepływać będzie rzeka, tworząca wodną kaskadę, a oba budynki zostaną połączone łącznikiem.

Fabryka Wody to aż 5 hektarów terenu. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ponad 17 000 m².

Fabryka Wody znajduje się przy ulicy 1 Maja 41 w Szczecinie. Projekt inwestycji wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln zł. Wykonawcą wyposażenia Edukatorium jest MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION SP. Z O.O. Koszt wykonania wystawy to 25,8 mln zł.

Zobacz największe aquaparki w Polsce [Galeria]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.