Fabryka Wody Szczecin otwarta! Aquapark inspirowany motywem rzeki tętni życiem

2024-05-29 18:07

Fabryka Wody została oficjalnie otwarta 1 czerwca. To najnowocześniejsze centrum basenowo-edukacyjne w Polsce. Gigantyczny aquapark w samym centrum Szczecina oferuje moc atrakcji: 22 niecki basenowe, 15 saun i łaźni tematycznych z infrastrukturą SPA, ale także interaktywna strefa edukacji, poświęcona roli wody w przyrodzie.

Spis treści

  1. Fabryka Wody w Szczecinie została oficjalnie otwarta 1 czerwca
  2. Edukatorium Fabryki Wody
  3. 22 baseny, 15 saun i łaźni
  4. Fabryka Wody Szczecin - cennik

Fabryka Wody w Szczecinie została oficjalnie otwarta 1 czerwca

Fabryka Wody to coś więcej niż gigantyczny aquapark. Nowoczesny obiekt stworzony został w poszanowaniu historii istniejącego w tym miejscu kąpieliska Gontynka oraz jako metafora miasta Szczecin.

Obiekt zajmuje aż 5 hektarów terenu. Powierzchnia użytkowa wynosi ponad 17 000 m².

Dwa skrzydła inwestycji połączone kładką, tworzą kompleks złożony z części basenowej i saunarium oraz centrum edukacyjnego. Całość zaprojektowana została jako miejsce zabawy i sportu, ale również przestrzeń do nauki, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Obiekt znajduje się przy ulicy 1 Maja 41 w Szczecinie. Projekt inwestycji wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana i ALSTAL Real Estate Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln zł. Wykonawcą wyposażenia Edukatorium jest MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION. Koszt wykonania wystawy to 25,8 mln zł.

Edukatorium Fabryki Wody

To  interaktywna, nowoczesna strefa edukacji, w całości poświęcona roli wody w przyrodzie. Na ponad 4 610 mkw. powierzchni zgromadzono wiedzę z różnych dziedzin nauki m.in. matematyki, fizyki, geografii, biologii czy chemii. Dzięki wyjątkowej architekturze budynku spiralna ścieżka przeprowadza odwiedzających przez kolejne bloki tematyczne.

Chyba najciekawszym miejscem tej części aquaparku jest największy na świecie model cząsteczki wody H2O, zawieszony na konstrukcji dachu. W cząsteczce tlenu zaprojektowano audytorium z 49 miejscami.

Głównym elementem Edukatorium jest 6 bloków tematycznych – Kosmos, Klimat, Ocean, Człowiek, Cywilizacja wody i Hydroinżynieria.

22 baseny, 15 saun i łaźni

Drugie skrzydło Fabryki Wody wypełnia infrastruktura wodna. 22 niecki basenowe o łącznej powierzchni lustra wody przekraczającej 2 000 m². Amatorów SPA przyciągnie jednak największe w północnej Polsce saunarium.

Zlokalizowana na trzech poziomach i powierzchni 2500 m² strefa wellness to aż 15 saun i łaźni tematycznych z infrastrukturą SPA. Sauna sucha, łaźnia różana i ziołowa, to tylko niektóre z nich.

W saunarium Fabryki Wody w obecności profesjonalnych saunamistrzów odbywać się będą rytuały i pokazy saunowe. Z kolei najmłodsi, pod czujnym okiem opiekunów, mogą korzystać z sauny Kinowej i Klockowej, w której panuje umiarkowana temperatura. Zaplanowano w tym miejscu także projekcje filmowe oraz zajęcia z animatorami.

Przy okazji, najmłodsi poznają techniki poprawnego saunowania. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze Grota Śnieżna, Magic Roof – czyli taras saunowy, oraz SPA, oferujące masaże, kąpiele w chmielu i zabiegi na ciało.

Przeczytaj też:

Fabryka Wody Szczecin - cennik

Na stronie aquaparku udostępniono szczegółowy cennik, zawierający kilkadziesiąt wariantów. Poniżej ceny wejścia do poszczególnych stref:

  • Strefa wodna – aquapark Fabryka Wody (strefa basenów rekreacyjnych, basen sportowy, strefa zewnętrzna; bez strefy edukatorium):

Wejście jednorazowe

Bilet normalny: 60 zł (2 godz.), 85 zł (cały dzień)

Bilet ulgowy: 50 zł (2 godz.), 70 zł (cały dzień)

Bilet rodzinny (2+1): 145 zł (2 godz.), 189 zł (cały dzień)

Karnet open: 189 zł

  • Strefa saun – saunarium Fabryka Wody (strefa saun, strefa basenów rekreacyjnych, basen sportowy):

Wejście jednorazowe

Bilet normalny: 50 zł (1 godz.), 40 zł (cały dzień)

Bilet ulgowy: 40 zł (1 godz.), 30 zł (cały dzień)

Karnet open: 179 zł

  • Strefa edukacji – edukatorium Fabryka Wody

Wejście jednorazowe (cały dzień)

Bilet normalny: 37 zł

Bilet ulgowy: 29 zł

Bilet rodzinny (2+1): 85 zł

Karnet na cykl warsztatów: 100 zł

  • Strefa VIP – aquapark + edukatorium (strefa basenów rekreacyjnych, basen sportowy, edukatorium)

Wejście jednorazowe (cały dzień)

Bilet normalny: 99 zł

Bilet ulgowy: 85 zł

Bilet rodzinny (2+1): 240 zł

Karnet open VIP: 269 zł

  • Strefa zewnętrzna

Wejście jednorazowe

Bilet normalny: 29 zł (2 godz.), 39 zł (cały dzień)

Bilet ulgowy: 19 zł (2 godz.), 29 (cały dzień)

Zobacz największe aquaparki w Polsce [Galeria]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.