Magazyn Bawełny w łódzkiej Manufakturze z pozwoleniem na budowę

2023-11-07 6:38

Kompleks Manufaktury w Łodzi powiększy się o rewitalizowany Magazyn Bawełny. Wydane już zostało prawomocne pozwolenie na budowę tej inwestycji. Projekt modernizacji przygotowała Grupa 5 Architekci. Inwestorem i właścicielem Magazynu Bawełny jest łódzka firma A&A Holding.

Spis treści

  1. Magazyn Bawełny – nowoczesna przestrzeń biurowa
  2. Z certyfikatem BREEAM na najwyższym poziomie
  3. Lokalizacja inwestycji

Magazyn Bawełny – nowoczesna przestrzeń biurowa

Magazyn Bawełny to jeden z obiektów znajdujących się na terenie kompleksu łódzkiej Manufaktury, ogromnego centrum handlowo-rozrywkowego, które powstało w 2006 roku w obrębie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego. Inwestycja powstanie w ceglanym budynku, który niegdyś pełnił funkcję magazynu bawełny dla sąsiadującej przędzalni i stanowi wyjątkowe dziedzictwo kulturowe fabrykanckiej Łodzi.

Inwestor uzyskał już prawomocne pozwolenie na budowę, a zatem wkrótce rozpocznie się proces rewitalizacji ceglanego budynku.

Zmodernizowany Magazyn Bawełny z przestrzenią biurową klasy „A+” o powierzchni 8 500 m kw., nowoczesną przestrzenią coworkingową CoSpot oraz ofertą usługową na powierzchni 3500 m kw. wzmocni pozycję łódzkiej Manufaktury jako jednego z największych kompleksów mixed-use. 

Wśród przyszłych najemców powierzchni w Magazynie Bawełny znajdzie się popularny, łódzki coworking CoSpot, który na powierzchni około 2000 m kw. zaoferuje nowoczesną, kreatywnie urządzoną przestrzeń coworkingową z biurami prywatnymi, biurkami dedykowanymi, hot deskami oraz salami konferencyjnymi.

Zobacz także:

Z certyfikatem BREEAM na najwyższym poziomie

Magazyn Bawełny to dziś najwyżej oceniony w BREEAM projekt przebudowy/rewitalizacji budynku w Europie Środkowo-Wschodniej oraz jedyny w Łodzi projekt z certyfikatem BREEAM New Construction na poziomie Outstanding. Inwestycja zajmuje także drugie miejsce w Polsce wśród najwyżej ocenionych dotychczas projektów budynku w certyfikacji BREEAM Interim: Design Stage z wysokim wynikiem 92,4%.

System certyfikacji wielokryterialnej budynków BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) to najczęściej używane w Polsce narzędzie oceny budynków. Uzyskanie certyfikatu poprzedza szczegółowy audyt kilkuset parametrów projektu nieruchomości.

Za proces certyfikacji projektu Magazynu Bawełny odpowiadała międzynarodowa firma doradcza Colliers.

Ekologia jest jednym z priorytetów rewitalizacji. Odmienianie tkanki miejskiej zarówno przez Miasto, jak i inwestorów prywatnych nierozerwalnie wiąże się z wprowadzaniem zieleni i uruchamianiem rozwiązań ograniczających emisję gazów cieplarnianych. Odrestaurowanie budynku dawnego Magazynu Bawełny wraz ze zmianą jego funkcji to bardzo udane uzupełnienie działań rewitalizacyjnych, które jako Miasto prowadzimy w tej okolicy.

Adam Pustelnik, wiceprezydent Miasta Łodzi

Lokalizacja inwestycji

Magazyn Bawełny mieści się w samym sercu miasta – na terenie kompleksu Manufaktura, który od lat pełni funkcję miejskiego rynku, miejsca spotkań, zakupów i rozrywki. Ta lokalizacja zapewnia dostęp do 3500 miejsc parkingowych, budowanego, podziemnego przystanku kolejowego Łódź Polesie i wielu linii autobusowych i tramwajowych, a także do rozwiniętej infrastruktury rowerowej i drogowej. W bliskim sąsiedztwie znajdują się także wysokiej klasy obiekty hotelowe, muzea oraz parki.

Inwestor, łódzka firma A&A Holding jest jednocześnie właścicielem budynku.

Projekt architektoniczny inwestycji opracowała pracownia Grupa5 Architekci.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.