Magazyn Bawełny w łódzkiej Manufakturze z pozwoleniem na budowę

2023-11-07 6:38

Kompleks Manufaktury w Łodzi powiększy się o rewitalizowany Magazyn Bawełny. Wydane już zostało prawomocne pozwolenie na budowę tej inwestycji. Projekt modernizacji przygotowała Grupa 5 Architekci. Inwestorem i właścicielem Magazynu Bawełny jest łódzka firma A&A Holding.

Spis treści

  1. Magazyn Bawełny – nowoczesna przestrzeń biurowa
  2. Z certyfikatem BREEAM na najwyższym poziomie
  3. Lokalizacja inwestycji

Magazyn Bawełny – nowoczesna przestrzeń biurowa

Magazyn Bawełny to jeden z obiektów znajdujących się na terenie kompleksu łódzkiej Manufaktury, ogromnego centrum handlowo-rozrywkowego, które powstało w 2006 roku w obrębie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego. Inwestycja powstanie w ceglanym budynku, który niegdyś pełnił funkcję magazynu bawełny dla sąsiadującej przędzalni i stanowi wyjątkowe dziedzictwo kulturowe fabrykanckiej Łodzi.

Inwestor uzyskał już prawomocne pozwolenie na budowę, a zatem wkrótce rozpocznie się proces rewitalizacji ceglanego budynku.

Zmodernizowany Magazyn Bawełny z przestrzenią biurową klasy „A+” o powierzchni 8 500 m kw., nowoczesną przestrzenią coworkingową CoSpot oraz ofertą usługową na powierzchni 3500 m kw. wzmocni pozycję łódzkiej Manufaktury jako jednego z największych kompleksów mixed-use. 

Wśród przyszłych najemców powierzchni w Magazynie Bawełny znajdzie się popularny, łódzki coworking CoSpot, który na powierzchni około 2000 m kw. zaoferuje nowoczesną, kreatywnie urządzoną przestrzeń coworkingową z biurami prywatnymi, biurkami dedykowanymi, hot deskami oraz salami konferencyjnymi.

Zobacz także:

Z certyfikatem BREEAM na najwyższym poziomie

Magazyn Bawełny to dziś najwyżej oceniony w BREEAM projekt przebudowy/rewitalizacji budynku w Europie Środkowo-Wschodniej oraz jedyny w Łodzi projekt z certyfikatem BREEAM New Construction na poziomie Outstanding. Inwestycja zajmuje także drugie miejsce w Polsce wśród najwyżej ocenionych dotychczas projektów budynku w certyfikacji BREEAM Interim: Design Stage z wysokim wynikiem 92,4%.

System certyfikacji wielokryterialnej budynków BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) to najczęściej używane w Polsce narzędzie oceny budynków. Uzyskanie certyfikatu poprzedza szczegółowy audyt kilkuset parametrów projektu nieruchomości.

Za proces certyfikacji projektu Magazynu Bawełny odpowiadała międzynarodowa firma doradcza Colliers.

Ekologia jest jednym z priorytetów rewitalizacji. Odmienianie tkanki miejskiej zarówno przez Miasto, jak i inwestorów prywatnych nierozerwalnie wiąże się z wprowadzaniem zieleni i uruchamianiem rozwiązań ograniczających emisję gazów cieplarnianych. Odrestaurowanie budynku dawnego Magazynu Bawełny wraz ze zmianą jego funkcji to bardzo udane uzupełnienie działań rewitalizacyjnych, które jako Miasto prowadzimy w tej okolicy.

Adam Pustelnik, wiceprezydent Miasta Łodzi

Lokalizacja inwestycji

Magazyn Bawełny mieści się w samym sercu miasta – na terenie kompleksu Manufaktura, który od lat pełni funkcję miejskiego rynku, miejsca spotkań, zakupów i rozrywki. Ta lokalizacja zapewnia dostęp do 3500 miejsc parkingowych, budowanego, podziemnego przystanku kolejowego Łódź Polesie i wielu linii autobusowych i tramwajowych, a także do rozwiniętej infrastruktury rowerowej i drogowej. W bliskim sąsiedztwie znajdują się także wysokiej klasy obiekty hotelowe, muzea oraz parki.

Inwestor, łódzka firma A&A Holding jest jednocześnie właścicielem budynku.

Projekt architektoniczny inwestycji opracowała pracownia Grupa5 Architekci.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE