Skyliner 2 powstaje na warszawskiej Woli
Nowy wieżowiec - Skyliner 2 powstaje na warszawskiej Woli tuż obok swojego brata bliźniaka, oddanego do użytku w 2021 r. To kolejny etap realizacji kompleksu biurowego Skyliner. Projekt budynku przygotowało biuro APA Wojciechowski Architekci.
Spis treści
- Nowy wieżowiec Skyliner 2. Co w drugim etapie inwestycji?
- Skyliner 2 jak brat bliźniak
- Wieżowiec z tarasami wypełnionymi zielenią
Nowy wieżowiec Skyliner 2. Co w drugim etapie inwestycji?
Nowy warszawski wieżowiec Skyliner 2 ma liczyć 24 000 m² powierzchni rozmieszonej na 28 kondygnacjach. Większość powierzchni użytkowej – 23 000 m² zostanie przeznaczona na biura, z kolei lokale handlowo-usługowe zajmą blisko 1000 m². Pod względem architektonicznym budynek będzie nawiązywał do pierwszej fazy kompleksu Skyliner, oddanego do użytku na początku 2021 r., i w naturalny sposób dopełni pozostałą przestrzeń działki.
Oba wieżowce Grupy Karimpol połączy wspólne podium. To w drugiej fazie inwestycji będzie w pełni przeszklonym foyer wejściowym z otwartym, podświetlonym, dwukondygnacyjnym holem i antresolą. Podobnie jak w pierwszej fazie poprowadzą na nią reprezentacyjne schody. Całość wnętrza wypełni bujna roślinność. Łącznie ogólnodostępne podium kompleksu będzie posiadało 4500 m² powierzchni przeznaczonej na strefę handlowo-usługową, z której będą mogli korzystać zarówno najemcy, jak i okoliczni mieszkańcy.
Zwieńczeniem Skylinera 2 będzie charakterystyczna również dla pierwszej fazy „latarnia“ podkreślająca jego najwyższy architektoniczny fragment w północno-wschodnim narożniku biurowca. Dominanta budynku, podobnie jak w pierwszej inwestycji Karimpolu, zostanie podświetlona i dodatkowo podkreślona charakterystyczną żyletką z betonu ryflowanego. Dzięki czemu oba wieżowce staną się jeszcze bardziej widoczne w krajobrazie stolicy, jednocześnie zachowają spójny w odbiorze charakter.
Skyliner 2 jak brat bliźniak
– Skyliner II to naturalna kontynuacja pierwszego etapu naszej inwestycji przy Rondzie Daszyńskiego. To będzie nowoczesny i zrównoważony projekt, który wpisze się w najnowsze trendy związane z ESG – mówią Andreas Prokes i Harald Jeschek, partnerzy zarządzający inwestora, Grupy Karimpol.
Jak zaś podkreśla Michał Sadowski z APA Wojciechowski Architekci – Przy projektowaniu drugiego biurowca chcieliśmy, żeby obydwa budynki były ze sobą spójne, uzupełniały się architektonicznie i dobrze się wspólnie czytały, ale także, by każdy z nich miał swój charakter i był wyjątkowy. Bryła drugiego etapu inwestycji jest ukształtowana w sposób podobny do naszego myślenia o całym Skylinerze. W jego drugiej odsłonie zobaczymy m.in. bardzo charakterystyczną górę budynku podkreśloną wyjątkowymi, zielonymi ogrodami, zlokalizowanymi w jego południowo-zachodniej części na uskokowo zaprojektowanych tarasach, z których będzie można korzystać nie tylko w czasie pracy.
Zobacz galerię zdjęć z budowy wież -Towarowa Towers - przy ulicy Prostej w Warszawie!
- Budynki mixed use, czyli budynki wielofunkcyjne
- Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego otwarta! Co będzie w nowym budynku Centrum Nauki Kopernik?
Wieżowiec z tarasami wypełnionymi zielenią
Na najwyższych kondygnacjach Skylinera 2 zostały zaprojektowane tarasy-ogrody o łącznej powierzchni blisko 900 m2. Za ich projekt odpowiada uznane biuro RS Architektura Krajobrazu. Każdy z tarasów będzie miał swój indywidualny charakter i różnorodne możliwości przeznaczenia. Na tarasie na najwyższym poziomie budynku, o powierzchni 570 m2, zaprojektowano miniamfiteatr ze sceną, zewnętrzne przestrzenie coworkingowe, a także przestrzeń do wykorzystania na eventy czy prezentacje. Wszystkie tarasy połączą zewnętrzne schody. Będą one obsługiwane również przez windę. W całej inwestycji znajdzie się ich w sumie 10 – siedem głównych, dwa obsługujące garaż i jedna pożarowa.

Również przestrzeń wokół inwestycji będzie zielona, ogólnodostępna i zaprojektowana w sposób zachęcający użytkowników kompleksu oraz okolicznych budynków do korzystania z niej w wolnej chwili. Wzdłuż nowego biurowca zostaną posadzone kolejne drzewa, krzewy i inne rośliny, które stworzą przyjemny deptak łączący inwestycje biurowe przy Rondzie Daszyńskiego z sąsiadującymi z nimi projektami mieszkaniowymi.
