Lobby biurowca Warsaw Trade Tower – ponadczasowa elegancja. Zobacz aktualne zdjęcia lobby WTT!
Jeden z pierwszych wieżowców warszawskiego city to architektoniczny majstersztyk. Smukły, ponad dwustumetrowy budynek Warsaw Trade Tower wyróżnia się, według zaleceń tzw. „szkoły chicagowskiej”, stalową konstrukcją, a jego kubistyczna forma została urozmaicona zróżnicowanymi elewacjami. Dynamiczna, wertykalna bryła stała się dla projektantów z MIXD inspiracją przy projektowaniu wnętrza lobby: powstała przestrzeń elegancka, świetlista, zwracająca uwagę na surowe piękno architektonicznej struktury i materiałów.
Spis treści
- Warsaw Trade Tower
- Nowa aranżacja lobby WTT - kryształowa struktura
- Ponadczasowa elegancja - szlachetne materiały
- Nowy układ funkcjonalny lobby - jak w wielkomiejskim hotelu
- Recepcja lobby WTT
Warsaw Trade Tower
Należący od 2019 roku do Globalworth budynek w momencie swojego powstania pod koniec lat 90. wywierał wrażenie skalą, nowoczesnością i zastosowanymi rozwiązaniami. M. in. do dziś może poszczycić się niezwykle wydajnymi urządzeniami do chłodzenia powietrza oraz najszybszymi windami w Warszawie. Dzięki modernizacji przeprowadzonej przez obecnych właścicieli dotrzymuje kroku najnowszym biurowym inwestycjom pod względem komfortu użytkowania i przyjazności dla środowiska – posiada certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”. Prestiżowa lokalizacja i dogodny dojazd także przyciągają uwagę najemców.
- Lokalizacja: Warszawa
- Inwestor: Globalworth
- Zakończenie inwestycji: Marzec 2023
- Powierzchnia: 1200 m²
- Projekt: MIXD
- Zespół projektowy: Piotr Kalinowski, Igor Demuth, Anna Szymańska, Emilia Putresza, Martyna Florek, Joanna Paterska, Olga Grabda, Mariusz Grzywa, Borys Sutkowski
Nowa aranżacja lobby WTT - kryształowa struktura
Nowa aranżacja lobby WTT miała podkreślić wyjątkowość tego miejsca i uczynić je maksymalnie funkcjonalnym i przyjaznym – zarówno dla pracujących tu osób, jak i dla odwiedzających ulokowane tu firmy i instytucje. Estetyczne inspiracje były na wyciągnięcie ręki.
Jedną z pierwszych rzeczy które zauważamy wchodząc do budynku jest ilość światła w lobby. To zasługa ogromnego świetlika dachowego. W słoneczne dni jego rama rzuca intrygujące cienie, gra światła niezwykle ożywia wnętrze. Widzimy wręcz krystaliczną strukturę, jakby odbicie samej konstrukcji WTT. Nie w każdym biurowcu mamy taką dawkę słonecznego światła – postanowiliśmy to podkreślić, umieszczając pod świetlikiem gigantyczne, kryształowe żyrandole, zaprojektowane specjalnie do tego miejsca. W dzień łapią słoneczne światło w setki kryształowych pryzmatów i rozszczepiają je na wszystkie kolory świetlnego widma, wieczorem, już włączone, rozjaśniają przestrzeń niezwykłym blaskiem. Ich kolumnowe kształty to nawiązanie do wysokości i podkreślenie proporcji wieżowca.”
– mówi Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor artystyczny MIXD
Pełne naturalnego światła wnętrze pozwoliło także na włączenie do aranżacji pięknych, bujnych żywych roślin. A kontakt z naturą to dziś w wielkich miastach jedno z najbardziej luksusowych i sprzyjających dobrostanowi człowieka doświadczeń.
Ponadczasowa elegancja - szlachetne materiały
Gra proporcjami oraz podkreślanie wertykalności i monumentalności pojawia się tu zresztą w wielu miejscach. Mamy tu jeszcze wiszące, długie modułowe lampy marki Flos, podświetlenia na pokrytych kamieniem kolumnach, pionowe frezy na drewnianych okładzinach ścian, kilkumetrowe tekstylne kotary. Dzięki ograniczonej palecie kolorów i materiałów wnętrze jest spójne i bardzo eleganckie. „Zdecydowanie kierowaliśmy się modernistyczną maksymą „Less is more”. Dzięki temu stal nierdzewna, kamień, drewno, kryształ, skóra i tkaniny lśnią tu pełnym blaskiem i prezentują wyjątkową urodę.” Paleta barw jest spokojna, stonowana, dominują w niej ciepłe, rudawe brązy, beże, szarości, złamana biel, naturalne kolory zastosowanych materiałów. To buduje atmosferę przytulności i współgra z żywą zielenią. „Zależało nam na osiągnięciu efektu ponadczasowej elegancji, wolnej od chwilowych trendów i jakościowej”- mówi Igor Demuth, Design Manager MIXD
Nowy układ funkcjonalny lobby - jak w wielkomiejskim hotelu
Planując nowy układ funkcjonalny lobby zespół MIXD wykorzystał swoje bogate doświadczenia w kwestii projektowania obiektów hotelowych. „W nowoczesnych hotelach lobby to przestrzeń wielofunkcyjna, pozwalająca użytkownikom na wiele aktywności: spotkania, oczekiwanie, rozmowy, pracę, wypicie kawy lub drinka przy barze, zjedzenie drobnej przekąski. Ta przestrzeń żyje, zmienia się, przyciąga ludzi – oni tego oczekują, chcą dobrze się tam czuć i spędzać czas tak jak tego potrzebują w danej chwili, mieć wszystko w jednym miejscu, a jednocześnie obok siebie. Dlatego tak istotne znaczenie ma oddzielenie i właściwa lokalizacja różnych stref.” – podkreśla Piotr Kalinowski.
Recepcja lobby WTT
W lobby WTT recepcja przesunięta została do centrum – tak, by znalazła się na przecięciu „szlaków” użytkowników i gości. W jej sąsiedztwie znajdują się strefy lounge z wygodnymi fotelami i modułowymi siedziskami – idealne gdy chcemy na kogoś zaczekać lub odbyć krótkie spotkanie. Te przestrzenie mogą też w razie potrzeby służyć do organizacji eventów, np. koncertów czy świątecznych spotkań. Najbardziej ruchliwa i głośna kawiarenka znajduje się na uboczu, przy jednym z wejść. W głębi, oddzielona od kawiarni głównym wejściem z drzwiami obrotowymi, zlokalizowana jest strefa coworkingowa. Można tu spokojnie przysiąść na jakiś czas z laptopem, przejrzeć korespondencję, odpisać szybko na maila.
Źródło: Materiały MIXD