KREO - nowy biurowiec na mapie Krakowa

2023-11-08 13:12

Biurowiec KREO, zlokalizowany na krakowskim Podgórzu, jest już gotowy na przyjęcie najemców. Najnowsza inwestycja Ghelamco w Krakowie otrzymała właśnie pozwolenie na użytkowanie. Do dyspozycji najemców będzie tu ponad 24 tys. m² nowoczesnej powierzchni biurowej. To jeden z największych obiektów biurowych w stolicy Małopolski.

Spis treści

  1. KREO - nowy biurowiec w Krakowie od Ghelamco
  2. Nowoczesna przestrzeń biurowa na Podgórzu
  3. Certyfikacja w systemach SmartScore, WiredScore, BREEAM i WELL

KREO - nowy biurowiec w Krakowie od Ghelamco

KREO to dziewięciokondygnacyjny budynek zlokalizowany na krakowskim Podgórzu, przy ulicy Wadowickiej 12. Średnia powierzchnia przestrzeni biurowej na każdym z pięter wynosi ponad 2,7 tys. m². W budynku wdrożono autorski system Signal OS opracowany przez Ghelamco. Zintegruje on wszystkie systemy budynkowe w jeden analityczny, który w czasie rzeczywistym będzie monitorował, gromadził i oceniał dane z całego obiektu.

Za projekt obiektu odpowiada krakowska pracownia architektoniczna Q-arch. Generalnym wykonawcą biurowca była firma Mota-Engil Central Europe.

Nowoczesna przestrzeń biurowa na Podgórzu

Lokalizacja KREO pozwala na łatwy i szybki dostęp do ścisłego centrum miasta, jak również do jego historycznych dzielnic, takich jak Kazimierz czy Stare Podgórze. Dla rowerzystów przygotowano parking na ponad 70 jednośladów, a także prysznice oraz szafki. Z kolei użytkownicy samochodów mogą skorzystać z ponad 300 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz dodatkowych 24 miejsc przed biurowcem, a także stacji do ładowania aut elektrycznych. Za dachu budynku znajduje się przestronny taras, z którego rozciąga się widok na panoramę Krakowa i Wawel, a także duża ilość zieleni.

Certyfikacja w systemach SmartScore, WiredScore, BREEAM i WELL

Biurowiec przejdzie procedurę certyfikacji w systemie SmartScore, a dodatkowo, jako pierwszy w Krakowie, KREO zostanie też oceniony pod względem zaawansowania technologicznego przez zespół certyfikujący WiredScore. Podczas tego procesu zostaną przeanalizowane rozwiązania w odniesieniu do dwóch głównych kryteriów – technologii funkcjonalnych, mających wpływ na komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo, a także fundamentów technicznych, takich jak łączność cyfrowa, zarządzanie i bezpieczeństwo cybernetyczne.

KREO będzie również certyfikowany w prestiżowych systemach BREEAM i WELL, które świadczą o ekologicznym charakterze budynku i poziomie komfortu jego użytkowania. Pełne przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami potwierdzi z kolei certyfikat „Obiekt bez barier”.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE