Centrala wentylacyjna dla sektora komercyjnego i nie tylko

2023-07-23 23:59 Materiał sponsorowany
Zdecentralizowana centrala wentylacyjna CGL 2 edu firmy WOLF to prawdziwie wszechstronne rozwiązanie dla sektora pozamieszkaniowego
Autor: WOLF - TECHNIKA GRZEWCZA Zdecentralizowana centrala wentylacyjna CGL 2 edu firmy WOLF to prawdziwie wszechstronne rozwiązanie dla sektora pozamieszkaniowego

Krótkotrwałe podmuchy wentylacji wymagają zwiększonej energii i mogą być niekomfortowe, szczególnie w sezonie zimowym. Szybkie i skuteczne rozwiązanie tego problemu w postaci kompaktowej jednostki wentylacyjnej CGL-2-edu oferuje marka WOLF, niemiecki producent urządzeń wentylacyjnych.

Spis treści

  1. Szybka modernizacja dzięki decentralizacji systemu wentylacji
  2. Wyjątkowo cicha praca przy wysokim natężeniu przepływu powietrza
  3. Szybka instalacja i prosta obsługa

Szybka modernizacja dzięki decentralizacji systemu wentylacji

Zdecentralizowana wentylacja to prawdziwie wszechstronne rozwiązanie do obsługi powietrza dla sektora pozamieszkaniowego. Znajdzie ona zastosowanie w budynkach administracyjnych i biurowych, placówkach edukacyjnych, poczekalniach czy salach konferencyjnych, a także w wielu innych przestrzeniach, w których zapewnia komfortowe, higieniczne i zdrowe powietrze, jednocześnie oszczędzając energię.

CGL 2 edu jest niewiarygodnie cicha, nawet przy bardzo wysokim natężeniu przepływu powietrza do 1100 m³/h.
Autor: WOLF - TECHNIKA GRZEWCZA CGL 2 edu jest niewiarygodnie cicha, nawet przy bardzo wysokim natężeniu przepływu powietrza do 1100 m³/h

Wyjątkowo cicha praca przy wysokim natężeniu przepływu powietrza

Jedną ze specjalizacji marki WOLF w zakresie wentylacji pozamieszkaniowej są kompaktowe centrale wentylacyjne. Są one zawsze odpowiednio duże, by zapewnić maksymalny komfort, i wystarczająco małe, aby można było użyć ich wszędzie. Ponadto zostały przygotowane w taki sposób, aby od razu zacząć swoją pracę.

Do rodziny kompaktów WOLF dołączyło właśnie nowe urządzenie – stojąca centrala CGL-2-edu, będąca komfortowym rozwiązaniem do dużych pomieszczeń. Nawet przy bardzo wysokim natężeniu przepływu powietrza, wynoszącym do 1100 m³/h, urządzenie jest niezwykle ciche i zapewnia skuteczną wymianę zużytego powietrza w pomieszczeniu na świeże – zewnętrzne. Oznacza to, że stężenie CO2 we wnętrzu pozostaje niskie, a zanieczyszczone m.in. wirusami cząsteczki aerozolu, zapachy i cząsteczki kurzu są usuwane. W razie potrzeby w powietrzu nawiewanym można zainstalować drugi stopień filtracji. W biurach lub placówkach edukacyjnych urządzenie spełnia wysokie wymagania dotyczące zarówno higieny, jak i poziomu hałasu.

Ciepło jest odzyskiwane za pomocą wysokowydajnego płytowego wymiennika o sprawności ponad 90%. Oznacza to, że większość tej energii jest przenoszona ze strumienia powietrza wywiewanego do strumienia powietrza nawiewanego. W przeciwieństwie do wietrzenia przez otwarte okna, pozostaje ona tam, gdzie jest potrzebna. Dzięki temu w pomieszczeniach jest ciepło nawet w mroźne zimowe miesiące.

Przepływ powietrza jest regulowany zgodnie z wymaganiami w oparciu o zmierzone wartości CO2. Ponadto CGL-2-edu został wyposażony w zintegrowany bypass do wentylacji nocnej oraz zawór odcinający dla powietrza zewnętrznego i wywiewanego. Opcjonalna integracja elektrycznej nagrzewnicy wstępnej i nagrzewnicy wtórnej zapewnia jeszcze większy komfort cieplny.

Szeroka gama akcesoriów zapewnia maksymalną elastyczność podczas konfiguracji CGL 2 edu
Autor: WOLF - TECHNIKA GRZEWCZA Szeroka gama akcesoriów zapewnia maksymalną elastyczność podczas konfiguracji CGL 2 edu

Szybka instalacja i prosta obsługa

Instalacja i uruchomienie CGL-2-edu nie wymaga większych prac budowlanych.

Szeroka gama akcesoriów zapewnia maksymalną elastyczność podczas konfiguracji urządzenia. Powietrze nawiewane może być rozprowadzane bezpośrednio w pomieszczeniu za pomocą modułów nawiewnych. Zarówno połączenie rurowe przez okno, jak i otwór w ścianie zewnętrznej to szybkie rozwiązania umożliwiające podłączenie urządzenia za pomocą izolowanego systemu kanałów (akcesoria). Centralę wentylacyjną można również zainstalować w sąsiednim pomieszczeniu.

Opcjonalnie dostępny jest także entalpiczny wymiennik ciepła do odzysku wilgoci. Łatwy w obsłudze sterownik WOLF WRS-K oferuje wysoki poziom komfortu obsługi w codziennym życiu i w razie potrzeby można go łatwo podłączyć do systemu zarządzania budynkiem.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.