Klimatyzacja i ogrzewanie od Mitsubishi Electric

2023-07-23 21:43 Materiał sponsorowany
Rozwiązania klimatyzacyjne od Mitsubishi Electric
Autor: Mitsubishi Electric Europe Rozwiązania klimatyzacyjne od Mitsubishi Electric

Od 100 lat Mitsubishi Electric Corporation dostarcza najwyższej jakości produkty z zakresu techniki budowlanej m.in. klimatyzacji i ogrzewnictwa, a także techniki lotniczej i kosmicznej, półprzewodników, produkcji i rozdziału energii, techniki komunikacyjnej i informacyjnej, elektroniki rozrywkowej oraz automatyki przemysłowej. Biura sprzedaży, centra badawcze i rozwojowe oraz zakłady produkcyjne firmy znajdują się w ponad 30 krajach świata m.in. w Polsce od 2015 roku jako Mitsubishi Electric Living Environment Systems Oddział w Polsce.

Spis treści

 1. O Mitsubishi Electric LES
 2. Klimatyzatory dostosowane do potrzeb
 3. System wentylacji odpowiedni dla każdego
 4. Pompy ciepła Ecodan
 5. Oczyszczacze powietrza
 6. Osuszacze powietrza do domu

O Mitsubishi Electric LES

Mitsubishi Electric (LES – Living Environment Systems) zapewnia komfortowy klimat wszędzie tam, gdzie mieszkają i pracują ludzie. Firma jest czołowym producentem i dostawcą sprzętu HVAC – systemów klimatyzacji, ogrzewania, wentylacji, a także pomp ciepła i oczyszczaczy powietrza. W swojej ofercie posiada produkty dedykowane różnym obszarom zastosowań: od mieszkań, przez pomieszczenia średniej wielkości, po duże budynki i powierzchnie komercyjne. Urządzenia spełniają najbardziej wymagające normy, są wysoce efektywne energetycznie, posiadają certyfikaty i wyróżnienia wielu znaczących światowych organizacji.

Klimatyzator Mitsubishi Electric
Autor: Mitsubishi Electric Europe Klimatyzator Mitsubishi Electric

Klimatyzatory dostosowane do potrzeb

 • Seria M - klimatyzatory umożliwiające energooszczędne chłodzenie lub ogrzewanie małych i średnich pomieszczeń. Urządzenia te mogą być montowane jako rozwiązania typu Single lub Multi Split w mieszkaniach, małych biurach, gabinetach, czy punktach usługowych.
 • Mr. Slim - klimatyzatory idealnie nadające się do pomieszczeń średniej wielkości i mogą być montowane w układach Single lub Multi Split. Do serii Mr. Slim należą szczególnie energooszczędne i wydajne klimatyzatory, które można bez problemu zintegrować z wymagającym otoczeniem.
 • City Multi VRF - seria przeznaczona jest do dużych i wymagających budynków, w których konieczne są indywidualne rozwiązania techniki klimatyzacyjnej. Różnorodność urządzeń wewnętrznych oraz duży zakres mocy jednostek zewnętrznych gwarantują maksymalną elastyczność podczas planowania i wymiarowania.
 • City Multi HVRF - sprawdzone rozwiązania do grzania lub chłodzenia biur, domów handlowych, czy wszelkich budynków, w których niepożądane jest prowadzenie instalacji czynnika chłodniczego wewnątrz. Dostępne systemy Serii Y oraz Serii R2 łączą w sobie zalety systemów z bezpośrednim wymiennikiem ciepła i systemów z cyrkulacją wody.
Centrala wentylacyjna Lossnay od Mitsubishi Electric
Autor: Mitsubishi Electric Europe Centrala wentylacyjna Lossnay

System wentylacji odpowiedni dla każdego

 • Lossnay - na każde zapotrzebowanie istnieje odpowiedni system wentylacji. Zależnie od takich czynników, jak wielkość budynków, pomieszczeń czy ilość osób w nich przebywających, można dobrać stosownie do potrzeb: wymaganą ilość świeżego powietrza oraz natężenie strumienia powietrza na osobę. Systemy wentylacji Lossnay przeznaczone są do mieszkań, domów jednorodzinnych oraz obiektów użytkowych i biur. Rekuperatory Lossnay mogą pracować samodzielnie lub w połączeniu z klimatyzatorami Mr. Slim lub City Multi VRF.
Pompa ciepła Ecodan
Autor: Mitsubishi Electric Europe Pompa ciepła Ecodan

Pompy ciepła Ecodan

 • Pompy ciepła powietrze-woda - zapotrzebowanie na darmową energię środowiskową jako wygodne źródło ciepła jest obecnie większe niż kiedykolwiek. Aby jej wykorzystywanie było jak najprostsze, skonstruowaliśmy pompę ciepła powietrze-woda Ecodan. Jest to nowatorski system grzewczy, którym można ogrzewać szybko, łatwo i niezawodnie.
 • Pompy ciepła z naturalnym czynnikiem CO2 - pompy ciepła z naturalnym czynnikiem chłodniczym, który nie wpływa na warstwę ozonową i ma wyjątkowo niskie obciążenie dla efektu cieplarnianego, o wskaźniku GWP równym 1.
 • Gruntowa pompa ciepła Geodan - optymalny do zastosowania w nowych budynkach oraz idealny jako zamiennik istniejących geotermalnych pomp ciepła podczas remontu: system Geodan ze sprężarką sterowaną inwerterowo zapewnia efektywne ogrzewanie i wytwarzanie ciepłej wody użytkowej z energii geotermalnej.

Oczyszczacze powietrza

Oczyszczacze powietrza Mitsubishi Electric to doskonałe rozwiązanie, które wspomoże w walce z wirusami, bakteriami i innymi drobnoustrojami szkodliwymi dla zdrowia. Jednocześnie eliminują z powietrza drobinki pyłu PM 2,5. Wydajne i ciche oczyszczacze powietrza zapewnią czyste otoczenie w twoim domu, biurze czy lokalu usługowym.

Osuszacze powietrza do domu

Pokojowy osuszacz powietrza Mitsubishi Electric znakomicie nadaje się do tego, aby przyspieszyć suszenie prania rozwieszonego w domu lub mieszkaniu. Można go także z powodzeniem używać w pomieszczeniach, gdzie poziom wilgotności jest zbyt wysoki. 

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.