Przestrzeń biurowa Idea office spod kreski Iliard

2023-10-30 14:57
Przestrzeń biurowa Idea office spod kreski Iliard
Autor: Mat. prasowe Iliard Architecture & Interior Design

Idea Office to biura serwisowane, zlokalizowane przy ul. Josepha Conrada w Krakowie. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia Iliard Architecture & Interior Design.

Założeniem projektu wnętrz Idea Office było stworzenie przestrzeni, które umożliwia firmom koncentrację na swoim biznesie w komfortowym i inspirującym otoczeniu, równocześnie zapewniając miejsca do współpracy i pracy projektowej.

Serce projektu stanowi strefa wspólna, która jest miejscem wymiany pomysłów i relaksu przy kawie. Projektowanie przyciągających części wspólnych to jeden z dominujących obecnie trendów tworzenia miejsc integrujących, budujących społeczność, który jest szczególnie pożądany w przestrzeniach co-workingowych. Miejsca do wspólnego spędzania czasu stanowią magnes m.in. dla przedstawicieli pokolenia Z, dla którego ważna jest swobodna atmosfera w miejscu pracy, warunki do współpracy i interakcji, zamiast miejsc pracy o charakterze open space’ów. W tej części atmosferę przytulności i spokoju tworzą ciepłe akcenty ciemnego i jasnego drewna, miedziane dodatki, brązowe odcienie ścian oraz zieleń.

Idea office spod kreski Iliard
Autor: Mat. prasowe Iliard Architecture & Interior Design

Wokół części wspólnej zaplanowano indywidualne pokoje biurowe zapewniające skupienie i ciszę podczas pracy. Dominują w nich stonowane odcienie szarości, grafitu i antracytu z żółtymi i pomarańczowymi akcentami, miękkie tkaniny obiciowe, naturalne drewno i akcenty zieleni dzięki naturalnym roślinom wypełniającym przestrzeń.

Dominika Stygar, starszy lider zespołu projektów biurowych w Iliard podkreśla:– W tworzeniu tego wyjątkowego miejsca skupiliśmy się na dostarczeniu małym i średnim firmom przestrzeni, która nie tylko odzwierciedla nowoczesność, ale także zapewnia elastyczność, komfort i możliwość dostosowania do ich indywidualnych potrzeb. Zależało nam na połączeniu elegancji i jakości w częściach wspólnych i energii, jasności i lekkości w pokojach do pracy indywidualnej. Spokój i komfortowe warunki pracy w pokojach uzyskaliśmy ponadto wprowadzając stalowe konstrukcje przeszklonych ścian, co pozwoliło nadać im akcent postindustrialny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.