Ochrona betonu się opłaca! System ochrony i naprawy betonu

2023-07-30 14:50 Materiał sponsorowany
Kensington Green sp. z o.o.
Autor: Kensington Green Kensington Green oferuje szeroką gamę produktów do ochrony i naprawy betonu

Beton jest jednym z najczęściej używanych materiałów w budownictwie. Jego wytrzymałość i trwałość sprawiają, że jest niezastąpiony w wielu projektach. Jednak beton poddany działaniu wody może ulegać różnym uszkodzeniom, takim jak korozja zbrojenia, osłabienie strukturalne czy powstawanie pęknięć. Dlatego tak ważne jest zastosowanie skutecznej, głęboko penetrującej impregnacji, która zabezpiecza beton przed degradacją.

Skuteczna ochrona betonu dzięki Vetrofluid

Vetrofluid to impregnat o zaawansowanej formule, który został stworzony do ochrony betonu. Jego główną zaletą jest zdolność do głębokiej penetracji w strukturę betonu i tworzenia niezwykle grubej, wytrzymałej i trwałej bariery ochronnej wewnątrz betonu. Dzięki temu produkt ten doskonale sprawdza się w przypadku konstrukcji narażonych na ciężkie warunki eksploatacyjne.

Stosuje się go do ochrony betonu w obiektach, takich jak zbiorniki, tunele, parkingi, piwnice, mosty lub elementy prefabrykowane. Należy wykorzystywać go do zabezpieczania fundamentów, posadzek, nawierzchni betonowych, ramp, podjazdów, tac ociekowych oraz wszędzie tam, gdzie beton narażony jest na erozję lub przesiąkanie.

Ochrona betonu się opłaca! System ochrony i naprawy betonu
Autor: Kensington Green Po lewej stronie beton bez impregnacji, po prawej - zaimpregnowany Evercrete Vetrofluid. Zaimpregnowany beton po 300 cyklach zamrażania nie wykazuje śladów erozji. Ma to szczególne znaczenie w naszym klimacie
Ochrona betonu się opłaca! System ochrony i naprawy betonu
Autor: Kensington Green Po lewej stronie beton bez impregnacji, po prawej - zaimpregnowany Evercrete Vetrofluid, który tworzy wewnątrz betonu barierę nieprzenikalną dla większości substancji, w tym wody i CO2, oraz dodatkowo chroni matrycę wapienną przed atakami chemicznymi

Evercrete Vetrofluid penetruje głęboko w strukturę betonu, formując solidną, nieprzenikalną wewnętrzną warstwę zabezpieczającą, dzięki temu jest powszechnie stosowany na lotniskach, gdyż nie ma wpływu na parametry hamowania.

Działa na zasadzie tworzenia mikroskopijnych krystalicznych struktur całkowicie wypełniających pory betonu, które blokując penetrację wody i innych cieczy, jak również dwutlenku węgla będącego główną przyczyną karbonatyzacji. Ponadto, Evercrete Vetrofluid ma zdolność do samonaprawiania mikropęknięć, co zapobiega dalszym uszkodzeniom konstrukcji.

Zobacz na czym polega zabezpieczenie betonu przed wodą, chemią oraz erozją preparatem Vetrofluid.

Impregnat ten, niezależnie od jakości betonu, jego składu chemicznego czy obecności soli, zapewnia skuteczną ochronę. Elementy betonowe stają się odporne na przenikanie wody oraz oddziaływanie agresywnych substancji chemicznych, co przekłada się na ich dłuższą żywotność i większe bezpieczeństwo.

Gdy beton trzeba naprawiać

Firma Kensington Green ma w swoim asortymencie kompleksowy system naprawy betonu i żelbetonu. System ten składa się z wielu elementów, które wzajemnie się uzupełniają i wzmacniają swoje właściwości.

Środkiem stosowanym w pierwszej kolejności jest Ecobeton Degreaser. Jego zadaniem jest oczyszczenie betonu i przywrócenie mu naturalnie wysokiego pH, które jest regularnie obniżane przez obecność CO2, co prowadzi do korozji zbrojenia.

Następnie stosuje się Rust Buster Gel, który konwertuje rdzę i blokuje dalszą degradację prętów.

Pozostałe elementy systemu naprawy betonu to masa naprawcza CRONO i Struturale oraz impregnat Evercrete Vetrofluid.

Ochrona betonu się opłaca! System ochrony i naprawy betonu
Autor: Kensington Green System naprawy żelbetonu - Degreaser, Rust Buster Gel, Vetrofluid, Crono. Dzięki niemu naprawisz każdy element betonowy lub żelbetowy, a następnie zabezpieczysz naprawiane miejsce przed kolejnymi uszkodzeniami
Jak chronić i naprawiać beton?

1. Preparat Ecobeton Degreaser, to mineralny, niepalny, wolny od rozpuszczalników środek do usuwania zanieczyszczeń ropopochodnych z betonu, dzięki wysokiemu pH=12 neutralizuje tłuszcze, jednocześnie przywracając naturalne zasadowe pH. Ecobeton Degreaser jest w stanie usunąć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia.

2. Evercrete Vetrofluid należy stosować w celu konsolidacji oraz impregnacji uszkodzonego betonu, zatrzymując w ten sposób erozję i karbonatyzację. Tak skonsolidowany beton jest o 25-30% bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne.

3. Skorodowane zbrojenie należy pokryć warstwą antykorozyjną – Rust Buster Gel. Jest to konwerter rdzy, który zmienia rdzę w magnetyt, tworząc warstwę ochronną blokującą postępowanie korozji. Nie wymaga oczyszczania prętów z rdzy.

4. W przypadku, gdy do naprawy uszkodzonego betonu lub otuliny stosowana będzie zaprawa betonowa, konieczne jest zastosowanie środka zwiększającego przyczepność i elastyczność betonu. Ecobeton Bonding Agent pozwala na wykonywanie napraw zaprawą cementową na grubość już od 2 mm, bez ryzyka odspojenia się naprawy.

5. Do napraw wpływających na wytrzymałość konstrukcji lub takich, gdzie czas naprawy ma duże znaczenie, polecamy szybkowiążącą zaprawę zbrojoną włóknami z metalu amorficznego - Crono. Jest to modyfikowana zaprawa cementowa, która osiąga wytrzymałość 25 MPa już po 3 godzinach oraz >50 Mpa po 28 dniach. Pozwala to na wznowienie ruchu lub wykonywanie kolejnych prac w bardzo krótkim czasie.

Ochrona betonu się opłaca! System ochrony i naprawy betonu
Autor: Kensington Green Naprawa drogi kołowania na lotnisku - użyte produkty Degreaser/Vetrofluid/Crono, czas od rozpoczęcia realizacji do wznowienia ruchu to zaledwie 4h. Idealne rozwiązanie tam, gdzie liczy się czas

Lepiej impregnować beton niż go naprawiać

Evercrete Vetrofluid zapewnia permanentną ochronę betonu przed erozją. Tak chroniony beton ma żywotność wielokrotnie dłuższą od niezabezpieczonego. Przekłada się to na znaczne zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych oraz eliminuje przestoje spowodowane koniecznością naprawy elementów betonowych.

Zastosowanie technologii Evercrete Vetrofluid zwiększa odporność betonu na praktycznie wszystkie związki chemiczne.

Więcej informacji o materiałach do ochrony betonu na stronie producenta.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.